WLRC kolmas ja viimane väljakutse

Oleme jõudnud oma võistlusel osalemisega lõppu. Tegime ära kolmanda väljakutse kolm ülesannet. Teise väljakutse lõpus oli vaja “kosmosesaar” (võistlusmatt) dekoreerida. Meie lapsed leidsid et saarel võiks olla veekeskus ja kaunis pargiala. Üheskoos meisterdati taaskasutus materjalidest elemendid.

Kolmandas väljakutses peab Dash pidu, korraldades saarel paraadi. Selleks loob ta paraadi raja, ehitab pidustuste jaoks lava ja viib läbi paraadi.

Esimese asjana oli vaja programmeerida pidustuste paraad, kus robot peab liikuma nii, et ei sega pesas olevat elukat ja ei kahjusta raja ääres olevaid põõsaid. Robot peab tegema koha peal täisringid ja liikuma pesa taha, lõpetades näoga pesaeluka poole.

Screen Shot 2018-02-15 at 16.30.04

Esimeses ülesandes kogusime 40 punkti

Teises ülesandes tuli transportida ettevaatlikult vajalikud materjalid (tops, millel on pall) lava ehitamiseks E5 ruudule nii, et materjal ümber ei kuku (pall ei tohi maha kokkuda).

Screen Shot 2018-02-15 at 16.29.50

Teises ülesandes kogusime 60 punkti.

Viimase ülesandena pidid lapsed ehitama rambiga lava, kuhu robot paraadi lõpus peale sõidab ja pesa poole vaatama jääb. Seejärel tuli programeerida robot liikuma paraadi rajal ja lõpetama liikumise rambil nii, et ta maha ei kuku lavalt või saarelt.

Screen Shot 2018-02-15 at 16.29.20

kolmanda ülesande täitmisel kogusime 55 punkti

Viimase väljakutse täitmiseks jäi meil väga vähe aega, seetõttu ei jõudnud me tegeleda elementidega, mis annavad lisapunkte.

Kokku kogusime kolmandas väljakutses 155 punkti.

Kolmanda väljakutse ülesannete lahendused on näha videos.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s