Suvine robootikaringi lõpupäev

Oma ringi esimese tegutsemise hooaja võtsime kokku 1. juunil 2018, Lastekaitsepäeval. Seekord kolisime oma tegevustega õue! Õuealal said nii ringis osalevate laste vanemad ja õed ja vennad kui ka Lohkva Lasteaia lapsed vaadata ja uurida, mida vahvat saab robotitega õues teha. Vanemad proovisid koos lastega juhtida ja programmeerida erinevaid roboteid nii maal kui vees. Lapsed selgitasid teistele, mis hooaja jooksul sai tehtud ja millised robotid eriti meeldisid.

Tõime välja kolme liiki robotid – Dashid ja Dotid, mBot Rangeri ja Spherod.

Õuepäeva eel olime kõigi eelnimetatud robotitega teinud erinevaid projekte.
Spherodega toimus meil prügikogumis laeva ehitamise projekt. Vaatasime koos videoid, kus oli näha, milline meeletu kogus prügi hõljub ookeanis. Seejärel hakkasid lapsed mõtelma välja milline võiks olla vees liikuv prügikogumisrobot ja selle liikumiseks kasutasime Spherot mootorina. Lapsed said kätte palju erinevat taaskasutatavaid materjale. Laeva ehitamisel selgus, et nii mõnigi materjal ei sobi vees kasutamiseks, sest see laguneb lihtsalt ära. Lõplik katsetamine toimuski meie õuepäeval, kui saime laste basseini vett täis lasta ja vaadata, kas ehitatud prügikogumislaev ikka töötab.

MBot Rangeriga katsetasid lapsed ja nende vanemad takistusanduri kasutamist. Seekord läbi juhtimiskonsooli, mitte programmeerimise. Elevust oli palju, sest vahel ei tahtnud robot seisma jääda ja Ranger oli võimeline nii mõnestki pinnast üles ronima.

Dashi ja Dotiga olime eelnevalt valmistanud Blockly rakendusega koodi – Karjus ja lambad.  Dash oli lammas ja Dot karjus. Koodi eesmärk oli, et, kui Dash näeb Doti, pöörab ta kõrvale ja sellega sai karjus kontrollida, et niiöelda lambad ei läheks piiratud alalt (matilt) välja.

Kogu ürituse eesmärk oli, et lapsed saaksid näidata oma vanematele ja teistele lastele, mis nad on õppinud ja omakorda juhendada teisi lapsi ja vanemaid, kuidas roboteid saab liikuma panna.

Õuepäeva läbiviimine näitas, et järgmisel korral tuleb mõelda rohkem läbi, kui palju külalisi osaleda saab, sest vanemate ja teiste laste huvi oli nii suur, et me ei jõudnud kõigi küsimustele vastata ja kõik soovijad ei jõudnud proovimiseni. Kindlasti tuleb mõelda ka sellele, mis võib õueürituse puhul roboteid kahjustada, näiteks Dash vajab kindlasti matti, et vältida rataste vahele liiva sattumist.

Ürituse lõpus sai jagatud kõigile ka WLRC finaali läbimise tunnistused. Oli tore ja lõbus pärastlõuna!

Kohtume septembris!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s