Dash ja Dot robotite tootja Wonder Workshop  korraldab ülemaailmset robootikavõistlust Wonder League  Robotics Competition (WLRC), kus lapsed saavad lahendada Dashi ja Dotiga erinevaid ülesandeid. Võistlus toimub Ameerikas Ühendriikides. Selles võistluses osalevad erinevad riigid üle terve maa.  Võistluse ülesanded ja ülesannete täitmine käib läbi interneti.

Uute kogemuste saamiseks otsustasime Robolo lastega 2017 aastal osaleda  võistlusel ESTDASH nime all. 2018 osaleb Robolo ringist juba kolm võistkonda –  “Supersiga”, “Store Pro” ja “Hull mereuurija”.

Võistlus koosneb alate erinevatest väljakutsetest, mis sisaldab mitmeid ülesandeid.  Igal aastal on võistlusel teema. 2017 aastal oli teemaks kosmos, selle uurimine ja uute eluvormide otsimine. 2018 on teemaks ookean, selle uurimine ja  puhtana hoidmine.  Tore on see, et pole tähtis kui palju suudame ülesandeid ära lahendada, vaid see et saame koos nuputada lahendusi ja jagada oma tehtud tööd. Korraldajatele on oluline osavõtt ja laste rõõm.

Meie samme võistlusprotsessi saab jälgida blogi kaudu, märksõnaks WLRC.